معرفی انواع فیلتر هوا قسمت اول

همانطور که در مقالات قبلی درباره فیلتر هوا صحبت کردیم،  همه ما به خوبی می دانیم که وجود فیلتر هوا در خودرو امری ضروری و حیاتی است.

اما شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید فیلتر هوا انواع مختلفی دارد.  البته تمام فيلترهای هوا از مواد نازکی ساخته مي شوند که در بیش تر مواقع جنس آن ها یا کاغذی است یا پارچه ای.

این فیلتر هوا ها شکل های گوناگونی نیز دارند، فیلتر هواهای  خودروهای قدیمی بیش تر گرد و دایره ای هستند، اما در  خودروهاي انژکتوری بیش تر  از فيلترهای مسطح مستطيلي استفاده می شود.

در ادامه درباره انواع فیلترهای هوا صحبت خواهیم کرد. در این مقاله قصد داریم درباره فیلتر کاغذی صحبت کنیم.


 معرفی فیلتر کاغذی

یکی از انواع فیلترهای هوا، فیلتر هوا کاغذی است که از جمله  فیلتر هواهایی است که مزیت های خوبی در دل خود جای داده است.

این نوع فیلتر ها  دارای بازدهی بالا هستند و استفاده از آن ها راحت است. از دیگر مزایای آن ها می توان به صرفه جویی در هزینه اشاره کرد.البته شاید شما به خاطر واژه کاغذی این نوع فیلترها گمان کنید جنس ان ها از کاغذ است در حالی که کاغذی که در این نوع فیلترهای هوا به کار می رود، کاملا با کاغذهایی که برای نوشتن استفاده می شود، متفاوت است.

بعضی ها اعتقاد دارند فیلترهای کاغذی هوا را خوب جریان نمی دهد اما اگر تفاوتی در اندازه فیلتر هوا و دریچه نباشد، هوا به خوبی جریان پیدا میکند.

در مقالات بعدی به معرفی انواع دیگر فیلتر هوا خواهیم پرداخت.

همچنین شما می توانید برای آگاهی از شرایط فروش دستگاه های فیلتر هوا و ایجاد کسب و کار با پشتیبانی شرکت ثمین فیلتر ایران تماس بگیرید.

ارتباط با ما

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *